były poprowadzone tak, aby instalacje elektryczne nie stanowiły zagorzenia dla domowników. Na co należy więc zwrócić uwagę przy projektowaniu oraz montowaniu instalacji elektrycznej?
Warunki przyłączenia do sieci elektrycznej
Ważną częścią instalacji jest bez wątpienia przyłącze elektryczne, które łączy zewnętrzną część elektroenergetyczną z instalacją, która znajduje się na danej działce budowlanej. Warto dodać także, że istnieją pewne regulacje prawne związane z przyłączeniem sieci elektrycznej, zgodnie, z którymi inwestor, podpisując umowę z dostawcą prądu musi umieścić opłatę instalacyjną.
Koszty przyłączenia do sieci elektrycznej
Usługi elektryczne, które związane są z podłączeniem do sieci elektrycznej mają cenę, która zależy od kilku czynników.
Istotną rolę pełni tutaj, bowiem rodzaj użytego przyłączenia. Kablowe przyłączenie będzie zawsze droższe od napowietrznego.
Ważnym aspektem jest też tutaj, długość przyłącza. Standardowe przyłącze ma długość 200 m, a koszt dłuższego przewodu to dodatkowe 40 do 80 zł. Standardowe przyłącze natomiast to koszt od 100 do 140 zł za 1 KW mocy. Natomiast w przypadku napowietrznego przyłącza za 10 KW mocy będziemy musieli zapłacić od 1000 do 1400.
Rzetelna firma zadba nie tylko o
Awaria prądu może zaskoczyć w najmniej spodziewanym momencie. Mając odrobinę wiedzy z zakresu elektryki, zlokalizowanie i naprawa drobnej usterki nie powinna stanowić problemu. Gorzej, kiedy przestarzałe instalacje elektryczne coraz częściej zawodzą i potrzebna jest fachowa pomoc przy diagnozie defektu. Dobry elektryk szybko i profesjonalnie znajdzie źródło kłopotu i zaproponuje najlepsze rozwiązanie. Usługi elektryczne świadczone przez doświadczony zespół, służy pomocą w naprawie wadliwej instalacji elektrycznej, oraz wykonuje prace wykończeniowe we wszelkiego typu obiektach. Rzetelna firma zadba nie tylko o jakość, ale przede wszystkim bezpieczeństwo.
Elektryk
Elektryk zajmuje się przede wszystkim projektowaniem instalacji elektrycznych i sieci elektrycznych, instalowaniem i uruchamianiem maszyn i urządzeń elektrycznych, montażem instalacji elektrycznych zgodnie z dokumentacją techniczną itp. Podstawowym pojęciem, które kojarzy się z elektrykiem są instalacje elektryczne, które są częścią sieci niskiego napięcia stanowiącą układ przewodów w budynku wraz z odpowiednim sprzętem elektroinstalacyjnym, mający początek na zaciskach wyjściowych linii i koniec w gniazdkach wtyczkowych. Ponadto elektryk wykonuje dodatkowe usługi elektryczne, takie jak konserwacja i naprawa instalacji elektrycznych czy wykonywanie przeglądów technicznych.